Čína čelí vážné vodní krizi kvůli masivní produkci potravin

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


(NaturalNews) Jak světová populace roste, tak rostě i její potřeba jídla a vody – dva zdroje, které jsou naprosto nezbytné pro udržení života. Měli byste vědět, že zemi s největším počtem obyvatel – Číně – dochází voda, podle některých odborníků bude výrazně ovlivněna její schopnost živit 1,3 miliard lidí.

Asijská obr byl varován jedním z jeho vlastních odborníků na podzemní vodu, aby snížil své produkce potravin nebo bude čelit hrozivé úrovni vodní hladiny, a to zejména v suchých oblastech severozápadu. Pokud to neudělá, hladina vody by mohla klesnout tak, jako tomu nebylo za posledních 30 let.

„Vláda musí přijmout novou politiku ke snížení spotřeby vody,“ říká Zheng Chunmiao, ředitel Centra pro výzkum vody na Pekingské univerzitě v rozhovoru pro deník Guardian v Británii.

„Hlavní věc je snížení poptávky. Příliš jsme se spoléhali na inženýrské projekty, ale vláda si uvědomuje, že to není dlouhodobé řešení,“ dodal. Jedině pokud byste fyzicky eliminoval počet hladových krků, Peking nemůže důvěryhodně „snížit poptávku.“

Ale jak země o velikosti Číny sníží poptávku, a to zejména v období rychlého ekonomického růstu, kdy je země modernizována takovým tempem jako nikdy předtím?

„Vodní situace v severní Číně neumožňuje déle provozovat zavlažování,“ dodal. „Musíme snížit produkci potravin i když je to politicky obtížné. Bylo by mnohem ekonomičtější je dovézt.“

To není populární vyhlídka pro národ snažící se vymanit ze století podřadného postavení. A přesto podle odhadů Zhenga je zde jediná možnost, aby se zabránilo masovému hladovění.

Říká, že země stále více spoléhá na podzemní zdroje vody pro splnění svých požadavků – 70% vody pochází z podzemí, dodal. Do té doby vláda plánuje zavést úsporná opatření, ale jen málokdo si myslí, že je to něco jiného než prozatímní řešení.

V místě a okolí města Chifeng v severní Číně zemědělci museli odložit sklízení obilí, aby se zabránilo zranění, protože pole jsou tak suchá, že se objevily trhliny až 32 stop hluboké. Ve skutečnosti městský vodní úřad říká, že 62% ze svých 51 nádrží má prázdných, přičemž více než čtvrt milionu lidí trpí nedostatkem vody. A tento problém se šíří, stovky čínských měst se potýkají s nedostatkem vody.

„Přibývající počty Číňanů, kteří si nyní mohou dovolit vodovod, koupelnu, pračku, domy se zahradami, auta, která potřebují praní a další jídlo, které potřebuje růst. Kupní síla také vedla k rostoucímu počtu golfových hřišť a lyžařských středisek, která využívají umělé zasněžování, “ hlásila CNN.

Proč je pro Čínu nedostatek vody velký problém? Protože tak silný národ jako je Čína najde způsob, jak zajistit dostatek vody pro své potřeby. Peking neudělá krok zpět ve svém vývoji. A v budoucnu bude sladká voda tak vzácná, že se o ni povedou války.

Překlad článku China facing severe water crisis due to massive food production
http://www.naturalnews.com/032986_food_production_water_shortage.html

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *